Φτάνοντας στην ολοκλήρωση του 5ου Grand Prix Πρωταθλήματος Goat στην Ελλάδα! - Greek Yu-Gi-Oh! Fans: Νέα-Ενημέρωση/Επεισόδια Yugioh/Άρθρα/Τουρνουά/Yugioh Store

Φτάνοντας στην ολοκλήρωση του 5ου Grand Prix Πρωταθλήματος Goat στην Ελλάδα!

Την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου ολοκληρώθηκε επιτυχώς το πέμπτο Grand Prix Πρωτάθλημα Goat το οποίο ήταν ταυτόχρονα και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2024 και που φιλοξενήθηκε στο Battlenet στον Πειραιά. Συμμετείχαν 42 άτομα και είδαμε μοναδικές μάχες! Οι μονομάχοι αναμετρήθηκαν μεταξύ τους μέσω του συστήματος ''Swiss'' και οι 8 καλύτεροι πέρασαν στην επόμενη φάση (Top 8).

(Στην παραπάνω φωτογραφία εικονίζονται οι 8 επικρατέστεροι)

Οι 8 επικρατέστεροι πολέμησαν δυνατά για να κατακτήσουν την πρώτη θέση! Εκείνος τελικά που τα κατάφερε, δεν ήταν άλλος από τον Νίκο Νικολούζο ο οποίος, χρησιμοποιώντας ένα αρκετά αποτελεσματικό Chaos Turbo Deck, κατόρθωσε να αναδειχθεί στον Πανελλήνιο Πρωταθλητή, παίρνοντας μάλιστα και πρόκριση για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται τον Οκτώβριο!

Παρακάτω παρουσιάζονται οι 8 Finalist, οι τράπουλές τους και η θέση που κατέλαβε ο καθένας: